Het is heerlijk om in november en december rond te neuzen in de vele jaarlijsten. Er was wat mij betreft echter één opvallende afwezige in veel albumlijsten over 2025. Racing Mount Pleasant. De band bracht in de zomer een zeer mooie plaat uit die in de winter alweer grotendeels vergeten lijkt. Wat mij betreft was dit toch de ontdekking van 2025 en ik vond het nog lastig welk liedje van het album ik zou kiezen.

De band debuteerde in 2022 onder de naam Kingfisher maar veranderde voor het recente tweede album van naam. Racing Mount Pleasant dus. Ook de naam van het liedje waar deze blog over gaat. Het liedje schijnt er eerder geweest te zijn en jullie mogen zelf raden hoe ze hun album genoemd hebben. Ze hadden wat dat betreft prima in de Living In A Box-battle gepast. De associatie die ik bij Mount Pleasant had, was een heuvel in Australië die ik eens tijdens een wielerwedstrijd op tv had zien passeren. Geografisch zat ik er behoorlijk ver naast, het blijkt geïnspireerd door een snelwegafslag in Wisconsin (VS).

De recensies over het album zag waren wisselend. De een was juichend, de ander vond het maar een kopie van Black Country, New Road. Die vergelijking is wat mij betreft wat gemakzuchtig. Want ja, toen Isaac Wood nog de zanger van de laatstgenoemde band was, maakte ze muziek waar je gelijkenissen in kunt vinden. Er zijn echter ook duidelijke verschillen. De muziek van Racing Mount Pleasant is toch uitbundiger op de nodige momenten en wat minder gepolijst. Wat dat betreft is het soms meer een kruising tussen bands als Grouplove en Neutral Milk Hotel. Daarnaast zijn er ook wat meer ingetogen songs die in de americana en folk hoek passen.

Het resultaat zorgt er in elk geval voor dat de band een meer eigen geluid heeft dan sommigen suggereren. Racing Mount Pleasant (het nummer) is een lekker opstuwend nummer waar de muzikaliteit vanaf spat. Met name de blazers krijgen alle ruimte. Daarbij is het nummer ook ontzettend aanstekelijk met refreinen die ongetwijfeld live luidkeels meegezongen worden. Het is te hopen dat de band dit jaar de oceaan oversteekt en langskomt voor optredens!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.